Spotkanie z wyśmienitym trunkiem oraz smakowitym posiłkiem? To świetny pomysł, ale należy zadbać o wspaniałą oprawę!

Dobrze czasami zasiąść przy dobrym winie i zrelaksować się po stresującym dniu. Ten moment może zyskać niezwykłą oprawę, a wówczas bez wątpienia będzie jeszcze przyjemniej!


Wino w dobrym naczyniu


szynka
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com


W przypadku, kiedy serwuje się wino do posiłku albo podczas towarzyskiego Spotkania, należy postarać się o właściwe naczynia. Wino można przelać do karafki, a wtenczas będzie prezentować się rzeczywiście okazale. Karafki są dziś dostępne w licznych wariantach. Najbardziej eleganckie są oczywiście naczynia z kryształu, ale można zakupić szklane i też będą prezentować się pięknie. Karafka najlepiej sprawdza się latem, ale zimą warto zaopatrzyć się w dzbanki do grzanego wina. Takie naczynia znakomicie trzymają ciepło napitku, dzięki czemu jest naprawdę smakowity.
Nie zapomnij o poczęstunku – deska serów sprawdzi się idealnie!


bar
Author: Grannies Kitchen
Source: http://www.flickr.com


Do dobrego wina trzeba zaserwować tak samo pyszne przekąski. Z pewnością przy spożywaniu tak wybornego napoju powinno się zaserwować coś wyrafinowanego, a sery w tym przypadku okażą się doskonałe. Warto je podać na ładnej desce. Deski do serów przydają się w każdej kuchni. Można je wykorzystać również do podawania innych przekąsek. Wśród desek do serów dostrzega się różne przedmioty. W sklepach z dodatkami do kuchni można kupić deski z drewna, kamienne albo szklane.


Niektóre mają w zestawie profesjonalny nóż do krojenia sera, kolejne szklaną paterę, za sprawą której przekąski nie wysychają. Wspomniana deska do serów to także znakomity pomysł na prezent do nowego domu, ponieważ przyda się każdej pani domu.