choroba

Rewelacyjny dentysta - wybierz klinikę w Krakowie

Lusterko dentystyczne
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach dbamy o zdrowie o wiele bardziej niż w w minionych dekadach. Jest to wynik większej wiedzy o chorobach oraz ich źródłach. Dzisiaj wiemy, skąd się bierze wiele chorób i jaki wpływ mają one na organizm. Wiemy, że choroba jednego organu może mieć bardzo duży wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Psychoterapeuta? Bądźmy spokojni!

psycholog
pomalutku, proszę państwa. Psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta to normalne osoby mające tak, jak każdy inny ręce, nogi i głowę, nie wygrażają niby nocne zmory, nie syczą ogniem, jak smoki, ani nie robią kisielu z mózgu… Pokutuje niestety przeświadczenie, szczególnie w mniejszych ośrodkach miejskich, że psycholog czy psychoterapeuta z Warszawa to taki czarnoksiężnik dla nienormalnych, że zamiast chociażby pójść do świątyni, by się pomodlić albo do spowiedzi, aby zmyć grzechy (które pewnie powodują wszystkie symptomy), to kroczy się do tego diabła, co w głowie miesza. Chorób neurologicznych jest współcześnie niezwykle dużo, jeśli chodzi o najczęstsze choroby, których następowanie da się zauważyć w największym stopniu, to należą do nich przykładowo choroby naczyniowe, guzy, zaburzenia nerwowo - skórne, poza tym możemy wyliczyć również zaburzenia ruchowe, różnorodne choroby genetyczne, takie jak na przykład choroba Wilsona, zespoły otępienne, w tym także choroba Alzheimera i wiele innych. Chorób neurologicznych można by przytoczyć istotnie dużo, zachodzą one zarówno u osób młodszych jak także starszych, chociaż poniektóre są zależne od wieku (na przykład choroba Alzheimera, jaka zwykle następuje u osób starszych i pogłębia się wraz z wiekiem).

Czym jest i co da się zrobić w przypadku zwyrodnienia plamki żółtej?

wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Jednym z powszechnie występujących schorzeń wzroku jest zwyrodnienie plamki żółtej - w szczególności wśród ludzi po 50 roku życia, mieszkających w krajach wysokorozwiniętych. Jakie są przejawy zwyrodnienia i jak przebiega leczenie? Jedną z dosyć niebezpiecznych chorób wzroku okazuje się AMD czy zwyrodnienie plamki żółtej - www.lexum.pl/leczenie-amd.html. Jest ono związane z wiekiem i jest niestety chorobą, jaka dotyka aktualnie naprawdę dużej ilości osób będacych między 50 a 60 rokiem ich życia. Choroba ta uszkadza plamkę żółtą siatkówki oka, w sporej mierze odpowiedzialną za ostre widzenie rozlicznych obiektów. Zwyrodnienie plamki żółtej nie prowadzi co prawda zazwyczaj do zupełnej ślepoty, jednak upośledza tak zwane widzenie centralne, które najczęściej bywa konieczne do wykonywania codziennych działań. Dobry, ważny gabinet okulistyczny albo przychodnia posiada ogromnie duży wybór prawdopodobnych metod terapii ogromu wad wzroku.

Czym jest i kogo może dotyczyć endometrioza?

Grupa doktorów
Author: German Tenorio
Source: http://www.flickr.com
Zdarza się, że późno wykryte schorzenie pozostawia już na stałe swój ślad w ludzkim organizmie – czasami nie można go wyleczyć. Przykładem choroby, o której istnieniu dalej dużo kobiet nie wie, jest endometrioza. Przeważnie dotyka ona tych kobiet, które znajdują się w okresie życia, w jakim nadal mogą rodzić dzieci. Przede wszystkim nie panikować. Jeśli do naszego urlopu zostało nam jeszcze parę tygodni, ciągle możemy powalczyć o smukłą sylwetkę.

Najskuteczniejsze metody na radzenie sobie z zapaleniem pęcherza.

ból brzucha
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Anomalia degeneracji oraz syntezy chrząstki stawu ma źródło biologiczne bądź mechaniczne. Według statystyk, w Polsce cierpi na tą przypadłość ok. 2 miliony* osób.Choroba dotyczy najczęściej stawów kręgosłupa, biodrowych i kolanowych. I faktycznie, jeśli chodzi o zakażenie dróg moczowych to niejednokrotnie objawy pozostają wyjątkowo silne. I odrębnie od faktu, w jakim jest się wieku, czy także jakiej jest się płci należy wyszukać wszystkich takich metod, które de facto sprawią, że poczujemy się o wiele korzystniej. Mianowicie, symptomy stanu chorobowego takiego jak zakażenie dróg moczowych w głównej mierze sprawiają ból.