wzrok

Czym jest i co da się zrobić w przypadku zwyrodnienia plamki żółtej?

wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Jednym z powszechnie występujących schorzeń wzroku jest zwyrodnienie plamki żółtej - w szczególności wśród ludzi po 50 roku życia, mieszkających w krajach wysokorozwiniętych. Jakie są przejawy zwyrodnienia i jak przebiega leczenie? Jedną z dosyć niebezpiecznych chorób wzroku okazuje się AMD czy zwyrodnienie plamki żółtej - www.lexum.pl/leczenie-amd.html. Jest ono związane z wiekiem i jest niestety chorobą, jaka dotyka aktualnie naprawdę dużej ilości osób będacych między 50 a 60 rokiem ich życia. Choroba ta uszkadza plamkę żółtą siatkówki oka, w sporej mierze odpowiedzialną za ostre widzenie rozlicznych obiektów. Zwyrodnienie plamki żółtej nie prowadzi co prawda zazwyczaj do zupełnej ślepoty, jednak upośledza tak zwane widzenie centralne, które najczęściej bywa konieczne do wykonywania codziennych działań. Dobry, ważny gabinet okulistyczny albo przychodnia posiada ogromnie duży wybór prawdopodobnych metod terapii ogromu wad wzroku.

Musimy pamiętać, że krótkowzroczność to schorzenie, które trzeba leczyć

okulary
Author: Maria Teresa Ambrosi
Source: http://www.flickr.com
Trzeba także pamiętać , że oczy, nazywane przez poetów zwierciadłem duszy, nie tylko uwidaczniają nasze emocje, ale i same na nie silnie reagują. Innymi słowy – są tak samo podatne na stres, jak pozostałe organy naszego ciała. Najwyraźniej rozwój cywilizacji nie dobrze oddziałuje na nasze widzenie. A jakie są tego konsekwencje dla naszych oczu? W niektórych przypadkach związanych z oczami zbędna okazuje się operacja, jeśli dość prędko rozpoczną oddziaływać lekarstwa. Dlatego właśnie ich aplikowanie musi okazać się jak najmocniej skuteczne, a więc powinny one bezpośrednio dochodzić do siatkówki oka, by działać błyskawicznie oraz odpowiednio.

Gdzie szukać pomocy, gdy chodzi o oczy?

oko
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com
Cukrzyca to pierwsza nie zakaźna choroba oceniona przez Światową Organizację Zdrowia za epidemię. Podług najnowszych informacji prawie 382 miliony ludzi na świecie choruje na cukrzyce obydwu rodzajów (badania z 14.11.2013). W Polsce chorych jest około 3 mln obywateli, co daje w przybliżeniu 7% populacji. Tendencja ta ma niestety kierunek wzrastający. Kłopot pojawia się wówczas, jeśli jeden element przestaje właściwie pracować i rozpoczynają się tarapaty. Wtedy efekty tego nieprzyjemnego stanu mogą być nieprzewidywalne oraz niezmiernie przykre dla człowieka.